Yardım

WhatsApp Resimlerini Kalıcı Olarak Silme

  Yardım    21 Mart 2020
Yorum Yok

WhatsApp, tek anlık mesajlaşma programı olsa da program üstünden yanlızca ileti ikmali yapılmıyor. Bununla birlikte resim, video ve dosya ikmali de gerçekleştirebiliyorsunuz.

whatsappresimsilme - WhatsApp Resimlerini Kalıcı Olarak Silme

Bilhassa resim ve video gibi basın ögelerinin ikmali için defa sık tek şeklinde WhatsApp uygulamasının seçenek edildiğini biliyoruz. İstediğiniz vakit gönderdiğiniz fotoğrafları veyahut basın ögelerini program içinde ileti ekranlarından silebiliyorsunuz. Peki ya bu yöntemle gönderilen veyahut alınan basın ögelerini kalıcı olarak silebiliyor muyuz?

Meselenin yanıtı “hayır” olacaktır. Gönderilen veyahut alınan basın ögelerini program içerisinden ileti menüsünde silebilirsiniz fakat WhatsApp klasörü içinde bu ögeler kalabilir.

Basın ögelerini kalıcı olarak silmek için telefonunuzdan WhatsApp klasörü içerisinden de basın ögesini silmeniz gerekiyor.

Bu prosedür için telefonunuzun dosya yöneticisini kullanmanız gerekecek. Dosya yöneticisi, aşağı yukarı her akıllı telefonda yüklü olarak gelir ve kullanıcıların ferah erişimi için ana menülerde yer alır.

Telefonunuzun marka ve modeline göre değişmekle birlikte “Dosya Yöneticisi” bölümüne giriş yapın.

WhatsApp dosyasını bulun ve “Media” ögesine giriş gerçekleştirin. “WhatsApp Images” klasörü içinde bütün gönderilen ve alınan görselleri göreceksiniz. Bu fotoğrafları dilerseniz görüntüleyebilirsiniz.

Klasörün içerisinden görselleri silmeniz halinde, görseller kalıcı olarak silinecektir. Yine bu bölümde başka basın ögelerinin klasörleri olduğunu da ekleyelim.

Burada WhatsApp Audio bölümünde gönderilen ve alınan ses dosyaları, WhatsApp video bölümünde gönderilen ve alınan videolar, Documents bölümünde ise gönderilen ve alınan belgeler bulunmakta.

Bu menüler üstünden basın ögelerini düzenleyebilir, WhatsApp fotoğraflarını kalıcı olarak silme prosedürünü gerçekleştirebilirsiniz.

111 okunma

Etiketler : ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Önceki yazıyı okuyun:
ekranlolisim - Lol İsim Değiştirme
Lol İsim Değiştirme

League of Legends daha fazla malum kısaltmasıyla Lol, nihai senesinin en fazla oynanan yapımları arasındaki konumunu almayı başarmış durumda. Riot Games doğrulusunda tasarlanan yapım, online defa oyunculu oyun türlerinde de liderliğe oynayan yapımlar arasındaki konumunu alıyor. Battle...

Kapat